09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
بورس کالا عامل موثر در افزایش قیمت آهن آلات 1397/12/06 17:57:20

بورس کالا عامل موثر در افزایش قیمت آهن آلات


این روزها بازار آهن در پی تغییرات نرخ دلار روند کاملا صعودی در پیش گرفته و با نزدیک شدن به پایان سال و عوامل دیگر تعیین کننده روند بازار, شاهد التهابات بیشتر در حوزه آهن و فولاد هستیم.

در آغاز سال نو میلادی قیمت جهانی سنگ آهن و شمش فولادی نوساناتی را داشت که همین موضوع باعث پدید آمدن حس رقابت در بازار فولاد شد و با بهبود شرایط صادرات, تولید کنندگان را ترغیب به فعالیت بیشتر در این حوزه نمود و قیمت را در بازار داخل رو به افزایش سوق داد.

عرضه ها و قیمت معاملات در بورس هم دلیل محکمی برای ادامه روند صعودی بازار آهن شده است, در بخش مقاطع طویل از هفته گذشته با عرضه هایی که ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان داشتند شاهد افزایش قیمت تا مرز500 تومان بودیم و امروز نیز در بخش محصولات فولاد مبارکه قیمت ورقهای گرم B و C به ترتیب 8.22 و 13.84 درصد رشد قیمت داشت که همین موضوع سبب شد تا هم فروشندگان ورق سیاه و هم تولید کنندگان قوطی و پروفیل قیمت های خود را بسیار دیر و با تغییر قیمت در حدود 150 تا 200 تومان افزایش  اعلام کنند.

با این وجود محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن فروشان معتقد است: با تغییراتی که در بورس پدید آمده و با حذف  سقف رقابت قیمت و همینطور کاهش محدودیت ها در بورس, شاهد شفاف شدن قیمت ها در جریان عرضه و تقاضا هستیم. از نظر ایشان چنین شرایطی سبب میشود تا مصرف کننده و تولید کننده در محیطی امن و بدون واسطه با یکدیگر وارد معامله شوند, معامله ای که هر دو جهت آن متنفع خواهند بود.

با این حال صاحب نظران معتقدند اگر عرضه های بورس دارای نظم و رو به رشد باشد میتوان به آرامش بازار آهن و فولاد در آینده امیدوار بود و دور از انتظار هم نباشد که کاهش قیمت را در آن مشاهده کنیم.


  مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.


 


مقالات مشابه