09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
تغییرفاز بازار آهن در پی لغو معاملات بورس کالا 1397/12/15 21:39:43

تغییرفاز بازار آهن در پی لغو معاملات بورس کالا


اما و اگرهای معاملاتی در بورس کالا سبب بروز شایعاتی در خصوص تغییر فاز بازار آهن شده است.

عرضه های شمش فولادی که در روز گذشته در بورس کالا عرضه شده بود به علت عدم اعمال افزایش عرضه از سوی عرضه کنندگان به تصمیم کمیته معاملات بورس کالا لغو شد. اگرچه تائید یا عدم تائید عرضه ها با تاخیر زمانی رخ داد و عدم تائید یک عرضه معامله عرضه دیگر را تقویت کرد, اما نکته جالب توجه آن عرضه 220 تن سبد میلگرد مخلوط به قیمت پایه 3 هزارو 649 تومان بود که با عدم استقبال روبه روشد و به همان قیمت پایه ثبت گردید. این خود نشان از خالی بودن بازار میلگرد از التهاب, و جالبتر از آنکه  قیمت آن نسبت به مواد اولیه تولید آن یعنی شمش معامله شده در روزهای گذشته بود.

علی پناهی معاون عملیات و نظارت بورس کالا در خصوص بررسی چنین ابهامات و عدم تائید عرضه ها در بورس گفت : علیرغم مازاد تقاضا بر شمش فولادی, عرضه کنندگان حاضر به افزایش عرضه نشدند که این خلاف مقررات میباشد. چرا که زمانی که تالار بورس تقاضا وجود داشته باشدعرضه باید تا سقف مشخص برای تامین تقاضا افزایش یابد و وقتی چنین امری محقق نشود قیمت منصفانه وجود نخواهد داشت پس در نتیجه منجر به لغو معاملات خواهد شد.

ایشان خاطر نشان کردند, عرضه کننده باید پایبند به تعهدات خود در وزارت صنعت باشد و وزارت صنعت نیز طبق گزارشات هفتگی خود هماهنگی لازم را با عرضه کنندگان در خصوص عرضه های لازم داشته باشد.


 مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه