09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
اعمال تحریم ها علیه ایران و صنایع فلزی تازگی ندارد 1398/02/23 17:23:19

اعمال تحریم ها علیه ایران و صنایع فلزی تازگی ندارد


اعمال تحریم ها علیه ایران و صنایع فلزی تازگی ندارد.

این روزها عمده اخبار نقل شده در بازار آهن, تحریم صنایع فلزی ایران و اثر آن بر بازار داخلی میباشد.در این خصوص مسئولین بارها با اشاره به توانمندی ایران در خصوص صنعت فولاد اظهار امیدواری کردند که بعد از مدتی کوتاه همچون گذشته از پس این مشکل برخواهند آمد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در گفتگویی با رادیو اقتصاد در این رابطه گفت : تحریم صنعت فلز ایران به خصوص حوزه فولاد تازگی ندارد و این صنعت از مدتها قبل با اعمال تحریمها با مشکلاتی مواجه بوده است و از این بابت نگرانی خاصی وجود ندارد چرا که صنعت فولاد ایران در دنیا مشتریان خاص خود را دارد و از آنجا که بخش فلزات ایران همانند فولاد و مس و آلومینیوم تمام استانداردهای لازم و کامل دنیا را دارند, جز دسته کالاهای مرغوب به شمار می آیند و این کیفیت بالا به تبع مشتریان خود را در دنیا دارد و از نظر فروش محصولات فولادی مشکل عمده ای وجود نخواهد داشت.

جعفر سرقینی در ادامه گفت : ظرف مدت یکسال گذشته بعد از خروج امریکا از برجام نه تنها میزان صادرات در این بخش از صنعت کاهش نیافته بلکه نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با افزایش همراه بوده است. ایشان با اشاره به میزان تولید فولاد عنوان کرد: سالانه یک میلیارد و 600 میلیون تن فولاد در دنیا تولید میشود که سهم ایران در سال گذشته با 25 میلیون تن 1.5 درصد از کل جهان بوده است و این عدد نشان میدهد که تاثیر پذیری بازار ایران از بازارهای جهان خیلی کم خواهد بود و چون میزان صادرات کشور در برابر عدد صادرات دنیا بسیار کوچک است بنابراین ایران هیچ نگرانی بابت روند بازارهای جهانی ندارد.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه