09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
دپوی بیش از یک میلیون تن حجم  فولاد در کارخانه ها 1398/04/16 20:33:58

دپوی بیش از یک میلیون تن حجم  فولاد در کارخانه ها


دپوی بیش از یک میلیون تن حجم  فولاد در کارخانه ها

بر اساس اعلام اعضای انجمن فولاد، مشکلات حال حاضر صادرات منجر به افزایش حجم دپوی کارخانه ها و قاچاق فولاد شده است.

رضا شهرستانی یکی از اعضای انجمن فولاد ایران ضمن اشاره به مشکلات حل نشده صادرات در بخش فولاد و صنایع فلزی گفت : در حال حاضر قیمت میلگرد و محصولات فولادی در مقایسه با بازارهای جهانی بسیار پایین است بطوریکه تا 50 درصد ارزانتر از آن برآورد میشوند.

وی تصریح کرد : نیاز داخلی کشور حدود 12 تن میباشد و میزان تولید در سال جاری نیز بر پایه 28 میلیون تن برنامه ریزی شده است که در نتیجه با علم به موانع صادراتی و بخشنامه های ضد و نقیض دولتی، واحدهای تولیدی با مازاد قابل توجه فولاد رو به رو هستند، و زمانی که نتوانند مازاد تولید خود را صادر کنند، در رکود بازار داخل مجبور به کاهش تولید میشوند.

این عضو انجمن افزود : در چنین شرایطی که کشور در تحریم و وضعیت نامناسب اقتصادی قرار دارد، هستند افراد سوءاستفاده گری که دست به قاچاق فولاد زده و ضربات جبران ناپذیری به این صنعت مهم کشور میزنند. بر اساس آمارهای موجود طی یک سال  گذشته نزدیک به یک میلیون تن فولاد قاچاق شده است و درصورتیکه دولت راهکار مناسبی برای رفع مشکلات صادرات واحدهای تولیدی نیندیشد، باز هم حجم دپو کارخانه ها و البته قاچاق فولاد افزایش خواهد یافت.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه