09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
ابلاغ فرمول جدید قیمت پایه میلگرد توسط کارگروه تنظیم بازار 1398/05/01 09:17:59

ابلاغ فرمول جدید قیمت پایه میلگرد توسط کارگروه تنظیم بازار


ابلاغ فرمول جدید قیمت پایه میلگرد توسط کارگروه تنظیم بازار

در چهامین جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار نحوه مچینگ انواع ورقهای فولادی و فرمول جدید قیمت پایه میلگرد در بورس کالا تعیین و مشخص شد.

آنچه در این ابلاغیه آمده بدین شرح است :  با توجه به تصمیمات چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار درخصوص بررسی موضوع نحوه مچینگ انواع ورق های فولادی در کمیته تخصصی فولاد، جلسه ای در تاریخ ۱۹ تیر برگزار و پس از ارائه مصوبات کمیته مذکور به جلسه کارگروه تنظیم بازار، مصوب شد مچینگ ورق های فولادی در بورس برای سه ماه اجرا و توسط کمیته تخصصی ذیل کارگروه تنظیم بازار رصد و در صورت نیاز به اصلاح با پیشنهاد کمیته تخصصی جهت طرح و تصویب در کارگروه ملی تنظیم بازار ارائه گردد.

همینطور، کارگروه تصویب کرد که قیمت میلگرد بر مبنای میانگین موزون نرخ کشف شده دو هفته قبل شمش فولاد در هفته عرضه میلگرد در بورس کالای ایران به علاوه ۷ درصد در نظر گرفته شود.

درخصوص معاملات مچینگ نیز کارگروه تصویب کرد میزان عرضه درخصوص محصولات گرم حداقل ۶۰ درصد در تالار بورس کالا و ۴۰ درصد به صورت مچینگ آن هم صرفا با شرکت های نفت و گاز باشد و درباره محصولات سرد حداقل ۴۰ درصد در تالار بورس و حداکثر ۶۰ درصد به صورت مچینگ آن هم صرفا با صنایع خودروسازی، قطعه سازی و لوازم خانگی خواهد بود.

درخصوص مچینگ ورق های قلع اندود نیز مقرر شد حداقل ۲۰ درصد در تالار بورس و حداکثر ۸۰ درصد به صورت مچینگ آن هم برای صنایع غذایی باشد. همچنین تصمیم کارگروه در مورد عرضه سایر محصولات فولاد مبارکه شامل ورقهای رنگی و گالوانیزه مطابق روال قبل صورت میگیرد که البته پروژه های عمرانی مستثنی این قاعده میشوند و طبق معمول میتوانند با ثبت سفارش خرید مورد نظر را انجام دهند.

و در پایان مقرر گردید موضوع عرضه شمش فولادی در قالب قرارداهای بلند مدت در جلسه مطرح و در کمیته تخصصی محصولات فولادی و به مسولیت معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بررسی و تصمیمات با ابلاغ رئیس کمیته تخصصی لازم الاجرا باشد.

شایان ذکر است، پیشنهاد انجمن تولیدکنندگان فولاد در جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار برای فرمول قیمت میلگرد، برابر با میانگین موزون قیمت معاملاتی شمش در یک هفته قبل به علاوه حداقل ۱۱ درصد بوده است.


  مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه