09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
مطالعه طرح ایجاد واحدهای پایلوت در دستور کار فولاد مبارکه 1398/05/27 09:18:46

مطالعه طرح ایجاد واحدهای پایلوت در دستور کار فولاد مبارکه


مطالعه طرح ایجاد واحدهای پایلوت در دستور کار فولاد مبارکه

جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور مهندس عظیمیان مدیر عامل این شرکت، معاونان و مدیرات نواحی بهره برداری و پشتیبانی برگزار شد.

در این جلسه، نخست گزارش عملکرد و وضعیت ایمنی شرکت در ماههای اخیر ارائه شد و سپس مهندس عظیمیان در این خصوص ضمن قدر دانی از همکاری کارکنان شرکت و متولیان ایمنی گفت : همچنان که پیش از این نیز تأکید شده است، حتی یک حادثه هم برای شرکت زیان‌بار و زیاد است؛ به همین دلیل و به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه باید با مطالعۀ دقیق شبه‌حوادث و استخراج علل حوادث جزئی از بروز حوادث بزرگ پیشگیری کنیم.

در ادامه جلسه به بررسی وضعیت کیفی محصولات شرکت پرداخته شد و مدیر عامل مجموعه با تاکید بر اهمیت کیفیت تصریح کرد : به‌یقین کیفیت مواد اولیۀ ورودی به شرکت می‌تواند تأثیر ‌انکارناپذیری بر محصولات نهایی داشته باشد؛ ازاین‌رو باید برای همۀ موارد با استفاده از کارشناسان زبده و کنترل‌های دقیق به روند روبه‌رشد کیفیت محصولات شرکت کمک کرد.

همچنین مدیران نواحی آهــن‌سازی، فولادسازی، نورد گرم و سرد گزارش‌های جداگانه‌ای از روند تولید در چهارماهۀ اخیر ارائه کردند و عظیمیان با اشاره به توسعه تولید محصولات ویژه در این شرکت گفت : تیم‌های تحقیقاتی در شرکت باید برای گسترش تولید محصولات خاص برنامه‌های مدونی داشته باشند و با همکاری واحدهای تولیدکننده شرایطی فراهم کنند تا هرگاه نیاز باشد، محصولات جدید را به هر میزان که سفارش داشته باشیم، تولید کنند و توانمندی تولید پایدار در شرکت همچنان با قوت و صلابت ادامه داشته باشد. در ادمه ایشان به اهمیت ایجاد یک واحد پایلوت برای تولید برخی محصولات جدید در نواحی اشاره کرد و خاطر نشان کرد : همان‌گونه که این واحد پایلوت در ناحیۀ آهن‌سازی شرکت وجود دارد، باید با مطالعۀ طرح و بررسی‌های دقیق به سمتی حرکت کنیم که در واحدهای پایلوتِ کوچک‌تر از خطوط اصلی، ابتدا محصولات جدید تولید شود تا بتوان با صرف کمترین هزینه در مواد اولیه، نیروی انسانی و وقت، به اطلاعات عدم و نفع تولید محصول جدید دست یافت. در این صورت تصمیم‌گیری برای ورود به تولید انواع محصولات بسیار به‌صرفه‌تر است و با خطای کمتری مواجه خواهد بود.

از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه، موضوع تامین سنگ آهن و میزان موجودی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی شرکت بود که عظیمیان در این خصوص گفت : خوشبختانه با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و همکاری خوب مسئولین کشور ان‌شاءالله به‌زودی مشکل تأمین سنگ‌آهن فولادسازان کشور نیز مرتفع خواهد شد.

مدیر عامل فولاد مبارکه در بخش پایان سخنان خود گفت : درست است که فولاد مبارکه در منطقۀ اصفهان بنا نهاده شده، اما نباید فراموش کرد که این دستاورد بزرگ صنعتی کشور که درست در زمان جنگ و با اولویت دست‌یابی به تولید ورق و رهایی از وابستگی به واردات ساخته شده است، سرمایۀ ملی است، ازاین‌رو همۀ مردم و مسئولان باید به‌دوراز هرگونه نگاه منطقه‌ای و قومی از دل‌وجان برای حفظ و ارتقای آن همت کنند.


 مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه