09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
چاپ کتاب سال فولاد ایران برای دومین سال پیاپی 1398/05/27 22:04:30

چاپ کتاب سال فولاد ایران برای دومین سال پیاپی


چاپ کتاب سال فولاد ایران برای دومین سال پیاپی

 کتاب فولاد ایران که با همفکری تحلیلگران و کارشناسان برای دومین سال متوالی گرد آوری شده است، با ترسیم روند بازار فولاد بوسیله آمار موثق و گزارشات دقیق، قدرت تحلیل بازار فولاد را در اختیار فعالان بازار قرار می دهد.

آنچه در کتاب سال فولاد منتشر شده است

کتاب سال فولاد ایران که برای دومین سال متوالی به فعالان و جامعه فولاد ارائه می شود در ۹ فصل به بررسی آماری و تحلیلی وضعیت فولاد در ایران و جهان پرداخته است.

فصل نخست این کتاب راهنما، گزارش مقایسه ای تولید، واردات، صادرات و مصرف فولاد ایران است.

فصل دوم به تولید اختصاص یافته و شامل روند ماهانه تولید محصولات زنجیره فولاد، ضریب بهره برداری تولید (در کارخانجات ذوب، نورد و

آهن اسفنجی) و سهم هر شرکت در تولید فولاد ایران می باشد.

فصل سوم، صادرات و واردات را رصد کرده است. فصل صادرات و واردات شامل روند ماهانه حجم صادرات و واردات فولاد، ارزش ریالی و دلاری صادرات و واردات فولاد، مقاصد صادراتی و مبادی وارداتی فولاد ایران، گزارش مقایسه ای ردیف تعرفه های موثر بر صادرات و واردات فولاد ایران و سهم صادرات از تولید هر محصول فولادی می باشد.

فصل چهارم موضوع قیمت را مورد بررسی قرار داده و شامل مباحثی از قبیل گزارش مقایسه ای روند قیمت داخلی و جهانی محصولات فولادی و شاخص های قیمتی بین مواد اولیه و محصولات زنجیره فولاد می باشد.

فصل پنجم کتاب تحت عنوان بورس در بخش های مختلف به گزارش مقایسه ای عرضه و معاملات فولاد در بورس کالا و وضعیت سهام شرکت های فولادی در بورس اوراق بهادار پرداخته است.

فصل ششم واحدها و طرح های فعال و در حال احداث فولادی (فولاد خام، گندله، آهن اسفنجی و…) را معرفی کرده است.

فصل هفتم به فولاد جهان اختصاص یافته که شامل گزارش مقایسه ای کشورهای برتر تولیدکننده فولاد جهان در چند سال اخیر، پیش بینی مصرف فولاد در نقاط مختلف جهان و چالش های بازار فولاد جهان در سال جاری است.

فصل هشتم لیست شرکت های تولیدکنندگان فولاد ایران به تفکیک محصول و ظرفیت را در خود جای داده است.

فصل نهم به گزارش عملکرد شرکت های فعال بازار اختصاص داده شده است.

 چرا کتاب سال فولاد مهم است؟

هر فعال فولادی برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری به اطلاعات مبنایی و کاربردی که دورنمایی از بازار را بهتر روشن کند نیاز دارد و کتاب سال این اطلاعات را به صورت فشرده، مفید و به همراه توضیحات لازم آماده کرده است.

ارزش اطلاعاتی که در این کتاب منتشر شده، به شناخت و تحلیل بهتری از بازار منجر می شود. پیش از این، همه فعالان فولاد خواستار دریافت اطلاعات و آمارهای تحلیلی از وضعیت سهام شرکت های فولادی در بورس، واحدهای فعال و طرح های در حال احداث زنجیره فولاد، درصد پوشش ظرفیت کارخانجات ذوب، نورد و آهن اسفنجی، نمودار سود و زیان نورد، ذوب و آهن اسفنجی، مقاصد صادراتی و مبادی وارداتی هر محصول فولادی، ارزش ریالی و ارزی صادرات و واردات فولاد، سهم هر شرکت در تولید فولاد ایران، روند قیمتی محصولات فولادی (میلگرد، شمش، اسلب، ورق و تیرآهن)، توازن عرضه و تقاضا در زنجیره فولاد، عرضه ها و معاملات بورس کالا، اطلاعات کارخانجات فولاد ایران، اطلاعات طرح های بهره برداری شده جدید بوده اند. هم اکنون تمام این اطلاعات یکجا در یک کتاب راهنما تهیه شده است.

بنابراین، کتاب سال فولاد ایران به عنوان مرجع کاربردی صنعت و بازار فولاد ایران در بهره برداری سرمایه گذاران، تولیدکنندگان، سیاستگذاران و فعالان زنجیره فولاد از اطلاعات تحلیلی و مطمئن مفید خواهد بود.


  مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه