09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
عوامل تاثیرگذار بر رکود بازار جهانی فولاد و سنگ آهن 1398/05/28 19:07:31

عوامل تاثیرگذار بر رکود بازار جهانی فولاد و سنگ آهن


عوامل تاثیرگذار بر رکود بازار جهانی فولاد و سنگ آهن

شرکت ملی فولاد ایران در جدیدترین گزارش خود به نقل از نشریه اس اند پی گلوبال از بهبود وضعیت قیمت سنگ آهن وارداتی آسیا در بازارهای چین به سبب افزایش تقاضا از سوی خریداران خبر داد.

بر این اساس، بهای هر تن سنگ آهن CFR با درجه خلوص 62 درصد روز جمعه در شمال چین با 75 سنت افزایش به 89 دلار و 55 سنت رسید. همچنین بهای هر تن سنگ آهن برای معامله در ماه سپتامبر نیز با 50 سنت افزایش، 87 دلار معامله شد.

این گزارش نشان میدهد که  بهای هر تن سنگ آهن در ماه ژوئیه و همچنین تا اواسط ماه اوت حدود 30 دلار افت داشته است.

به گزارش استیل پرایس نیزدر پی کاهش تقاضا در بازار فولاد در هفته گذشته،‌شرکت های تولید کننده این فلز بدترین وضعیت خود را از سال 2016 میلادی تا کنون تجریه کرده اند. کاهش تقاضا و افزایش تولید از مهمترین دلایل این بحران عنوان شده است.

کاهش تقاضا در چین به عنوان ‌بزرگترین تولید کننده فولاد جهان، تشدید تنشهای بین المللی، افزایش عرضه در برزیل و استرالیا که پیش از این در نیمه نخست امسال در زمینه تولید با مشکل روبرو بودند،‌ از مهمترین دلایل رکود در در بازارهای فولاد جهانی برشمرده شده بود.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه