09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
وظیفه کمیته تخصصی فولاد چیست ؟ 1398/07/14 16:38:07

وظیفه کمیته تخصصی فولاد چیست ؟


وظیفه کمیته تخصصی فولاد چیست ؟

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد : وظیفه کمیته تخصصی فولاد این است که بر تصمیماتی که در بازار فولاد گرفته می شود نظارت می کند و هیچ تصمیمی بدون طرح در آن گرفته نمی شود.

مجمع انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور تولیدکنندگان و مدیران حوزه فولاد کشور برگزار شد  که در آن علاوه بر ارائه گزارش سالانه و تصمیم گیری برای اقدامات آینده مجمع، از بانک اطلاعات جامع فولاد ایران رونمایی شد. در این مراسم رسول خلیفه سلطانی مهمترین و تاثیرگذارترین اقدامات انجمن را در قالب گزارش سالانه انجمن ارائه کرد.

وی با اشاره به اقدام مهم انجمن در سال 97 در تنظیم بازار گفت : انجمن در سال گذشته توانست با دستورالعمل های دستوری دولت مقابله کند و با اصلاح دستورالعمل ها در کمتر از دو ماه فولاد از تلاطم نجات یافت و در راستای همین مساله کمیته تخصصی فولاد شکل گرفت که وظیفه آن این است که بر تصمیماتی که در بازار فولاد گرفته می شود نظارت می کند و هیچ تصمیمی بدون طرح در آن گرفته نمی شود.

خلیفه سلطانی در مورد اقدام مهم دیگر انجمن که تاثیر به سزایی در سامان گرفتن وضعیت صنعت فولاد کشور داشت تصریح کرد : اقدامات مهم دیگر انجمن شامل مواردی نظیر، اصلاح و تثبیت ارزش پایه صادراتی در سامانه گمرکی، پیگیری مجدانه وضعیت صادرات فولاد، فعال شدن انجمن در حوزه تنظیم بازار، الزام دستگاه های اجرایی به مشورت پذیری از تشکل ها، نهایی شدن پیش نویس استاندارد شمش و مشارکت در پایش اطلاعاتی طرح جامع فولاد هستند.

چرخ زنجیر فولاد با هم بچرخد

در ادامه این مراسم، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مورد زنجیره فولاد گفت : پیگیری های انجمن فولاد باعث شدند از انجمن ها در تصمیمات استفاده شود و در اتاق دربسته و یک طرفه تصمیم گیری نشود.

وی با اشاره به اینکه سرکوب قیمت شمش به نفع هیچ کسی نیست، افزود: مشکلات قیمت گذاری و مسائل گمرکی با جدیت دنبال می شود.

سبحانی با تأکید بر اینکه جشنواره ملی فولاد به قضاوت همه مشارکت کنندگان بی نظیر بود، تصریح کرد: با توجه به تحریم ها لزوم بومی سازی احساس شد، که در جشنواره ملی فولاد به آن پرداخته شد.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.


 

 


مقالات مشابه