09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
 خبر خوش فولادی : صادرات بدون دریافت مجوز 1398/07/28 17:54:44

 خبر خوش فولادی : صادرات بدون دریافت مجوز


 خبر خوش فولادی : صادرات بدون دریافت مجوز

بر اساس تصمیمات جدید کمیته تخصصی بازار فولاد، مقررات جدیدی در عرضه شمش فولادی و صادرات محصولات فولادی و... وضع شد که مهمترین بخش این این بخشنامه، رهایی صادرات مقاطع، لوله و پروفیل و ورقهای فولادی واحدهای تولیدی از مجوز بود. درجایکه محدودیتهای دولتی بر سر راه صادرات سبب مازاد عرضه در داخل شده بود و به رکود بازار دامن میزد، حذف آنها نوید بخش روزهای خوب بازار فولاد خواهد شد.

محسن خراسانی مدیر بازرگانی شرکت نورد و قطعات فولادی در گفتگویی گفت : در گذشته، تجار، محصولات فولادی را از تولیدکنندگان خریداری کرده و به دست مصرف‌کنندگان خرد داخلی می‌رساندند که با  رکود بازار داخل، تقاضای خرید داخلی بعضی محصولات فولادی هم کاهش داشته و شرکت‌های تولیدکننده، با مازاد محصول در انبارهای خود مواجه شده‌اند.

وی افزود : خبر امکان صادرات محصولات فولادی بدون دریافت مجوز مطرح شده، ولی هنوز اجرایی نشده است، اما با این حال حذف مجوز از فرآیند صادرات اتفاق بسیار مثبتی برای صنعت فولاد بوده و به رونق فروش منجر خواهد شد. نکته اینجا است که دریافت مجوز صادرات مشروط به ارایه ضمانتنامه بانکی به بورس و در برخی موارد، عرضه محصولات در بورس و سپس صادرات مازاد محصول و... بود. تمامی این مراحل دشواری های خاص خود را داشت که از جذابیت صادرات می کاست.

خراسانی تصریح کرد :  تسهیل فرآیند صادرات، اقدام مناسبی در راستای ایجاد رونق در صنعت فولاد بوده و می توان مازاد تولید را روانه بازار صادراتی کرد. البته تامین نیاز بازار داخل باید در اولویت قرار گیرد، به نظر می رسد صادرات محصولات مانند اسلب و شمش فولاد، تولیدکنندگان داخلی را با مشکل مواجه خواهد کرد، چرا که شمش و اسلب، مواد اولیه بعضی محصولات فولادی همچون ورق و میلگرد و... است.

مدیر بازرگانی فنورد درباره صادرات این شرکت گفت : با وجود تحریم ها و محدودیت هایی که بر سر راه صادرات وجود دارد، فولاد ایران بازار صادراتی خود را دارد. اما این بازار پتانسیل توسعه و گسترش دارد و می بایست با تمرکز بر بازاریابی، به بازارهای صادراتی اروپا و کشورهای دورتر نیز ورود کرد. در حال حاضر شرکت نورد و قطعات فولادی در بازار عراق فعالیت صادراتی دارد؛ اما با تسهیل فرآیند صادرات، امیدواریم به بازارهای دیگری هم ورود کنیم.

شایان ذکر است شرکت نورد و تولید قطعات فولادی با نماد فنورد واقع در جاده قدیم کرج در زمینه ذوب، ریخته گری، نورد و سازه های فلزی فعالیت دارد.


     مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه