09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
کاهش وابستگی فولاد از 11 میلیون تن به 1 میلیون تن 1398/08/12 07:51:31

کاهش وابستگی فولاد از 11 میلیون تن به 1 میلیون تن


کاهش وابستگی فولاد از 11 میلیون تن به 1 میلیون تن

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اعلام اینکه واردات فولاد از 10 تا 11 میلیون تن در دهه گذشته به 1 میلیون تن تا امروز کاهش یافته، گفت : 4 ماده فولادی در تحریمهای جدید ادعای امریکا اهمیت خاصی در بخش عمرانی ندارند.

سید رسول خلیفه سلطانی در گفت و گو به تحریم جدید امریکا علیه بخش عمرانی کشور و تحریم 4 ماده فولادی اشاره کرد و اظهار داشت :  این مواد به هیچ عنوان فلزات اصلی در بخش عمرانی کشور نبوده و تأثیرات خاصی را در این حوزه نخواهد داشت.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد : با افزایش داخلی سازی به کاهش وابستگی نائل آمده ایم بطوریکه میزان واردات از 11 میلیون به 1 میلیون کاهش و همینطور صادرات 500 هزارتنی فولاد به 8 میلیون تن افزایش پیدا کرده است که خود گواه توانمندی تولیدکنندگان ایرانی برای تامین بازار داخل و خارج است.

بر اساس گزارش تسنیم، وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه 9 آبان ماه ادعا کرد که تحریم های تازه ای بر بخش ساخت و ساز یا عمرانی ایران اجرایی کرده است .مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در همین ارتباط گفته است" مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور با وجود تمدید معافیت‌ها در زمینه همکاری هسته‌ای غیرنظامی با ایران، محدودیت‌های مرتبط با برنامه هسته ای این کشور را حفظ کرده است".

پامپئو همچنین تشخیص داده است که از چهار «ماده راهبردی» در ارتباط با برنامه هسته ای، نظامی و موشکی ایران استفاده می شود و به همین دلیل مبادله کنندگان این مواد با ایران تحریم می شوند. واشنگتن این چهار «ماده راهبردی» را دو نوع فولاد ضدزنگ و دو نوع اوراق لحیم کاری شده منگنز اعلام کرده است.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.


 


مقالات مشابه