09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
رئیس جمهوری کارخانه فولاد بافت کرمان را افتتاح کرد 1398/08/21 08:30:26

رئیس جمهوری کارخانه فولاد بافت کرمان را افتتاح کرد


رئیس جمهوری کارخانه فولاد بافت کرمان را افتتاح کرد

کارخانه احیای مستقیم شماره یک فولاد بافت در سفر رئیس جمهور به استان کرمان با ظرفیت 800 هزار تن سالانه تولید آهن اسفنجی به بهره برداری رسید.

بر اساس گزارش ایرنا، طرح فولاد بافت در سال 85 با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در شهرستان بافت کرمان با ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی و 800 هزار تن فولاد خام به تصویب شورای اقتصاد رسید و در سال 86 در زمینی به وسعت 612 هکتار آغاز شد.

این طرح را شرکت گسترش صنایع ماهان و بانک صنعت و معدن و متعاقب آن شرکت احیا استیل بافت تشکیل و عملیات اجرایی طرح را به عنوان کارفرمای جدید به دست گرفتند. در این طرح بیش از 50 هزار متر مکعب بتن ریزی، چهار هزار و تن 890  اسکلت فلزی، و هفت هزار و 641 تن تجهیزات نصب شده است. فاز نخست این مجموعه که توسط ریاست جمهوری افتتاح شد واحد احیاء مستقیم با ظرفیت 800 هزار تن به تولید رسیده این پروزه از سال 86 آغاز و ارزش واحد احداثی 120 میلیون یورو بوده که 250 نفر اشتغال مستقیم و 2 هزار و 500 نفر غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند.

فاز دوم فولاد بافت کلنگ زنی شد

همزمان با این طرح فاز دوم این پروژه هم از محل منابع فاینانس چینو بر اساس مصوبه شورای اقتصاد در روز دوشنبه 1398/08/20 با حضور رئیس جمهوری وزیر صمت و استاندار کرمان کلنگ زنی شد و عقد قرارداد واحد گندله سازی به ظرفیت 2 و نیم میلیون تن با پیمانکار منعقد شده است.

گفتنی است این طرح زیر نظر سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو )  با سرمایه‌گذاری 250 میلیون یورو سرمایه گذاری واحد تولید گندله و بریکت گرم، 6 ماه دوم سال 1401 با اشتغالزایی برای 500 نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

هزینه های مربوطه فولاد بافت توسط شرکت ایمیدرو و مشارکین مربوطه تامین شد و آب مورد نیاز طرح واحد احیاء از سد بافت، گاز و تاسیسات آن و اینک در حال بهره‌برداری است، برق برای واحد احیاء تامین شده است. راه آهن فولاد بافت با توجه به ماهیت مواد اولیه و محصول کارخانه و محدودیت محورهای ارتباطی نیاز به اتصال به راه آهن سراسری در این کارخانه وجود دارد که مورد درخواست سرمایه گذار است.

در سفر دو روزه رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان کرمان ۲۰ طرح مهم با سرمایه گذاری ۱۵هزار میلیارد تومان در این استان به بهره برداری می رسد.


 مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه