09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
برنده شدن ایران در رقابت فولادی با فرانسه و ایتالیا 1398/08/22 08:25:39

برنده شدن ایران در رقابت فولادی با فرانسه و ایتالیا


برنده شدن ایران در رقابت فولادی با فرانسه و ایتالیا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : تولید فولاد ایران در چند سال گذشته با رشد قابل قبولی روبه رو بوده بطوریکه با افزایش حجم تولید بیشتر از کشورهایی همچون فرانسه و ایتالیا، از رتبه سیزدهم جهانی به رتبه دهم ارتقا پیدا کرده ایم.

رضا رحمانی در آیین افتتاح کارخانه 800 هزار تنی آهن اسفنجی در بافت کرمان اظهار داشت :  از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد زنجیره متوازن فلزات اساسی در سطح کشور برنامه‌ریزی کاملی انجام شده است و نتایج آن در حال پیگیری جدی است. همچنین با کامل شدن توانایی حوزه فولاد در سطح کشور، از مرحله مهندسی، اجرا، ساخت و بهره برداری قادر خواهیم بود تمام مراحل مورد نیاز را در داخل کشور تامین کنیم.

وی گفت : سال گذشته رشد تولید فولاد در سطح دنیا حدود 3.5 درصد بوده و این آمار برای کشورمان بیش از 6.5 درصد بوده است. بالغ بر 62 درصد تولید فولاد خاورمیانه به ایران اختصاص دارد و برای افزایش سهم تولیدی خود طرح تفصیلی کاملی داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به برنامه جامع وزارت صمت برای توسعه معدن در بخش اکتشافات اشاره و عنوان کرد :  تا پیش از این بالغ بر 20 هزار کیلومتر مربع و اکتشافات معدنی در استان کرمان انجام شده بود که امسال با ماموریت تعریف شده برای ایمیدرو حدود 20 هزار کیلومتر مربع اکتشافات معدنی دیگر نیز در دستور کار است.

وی در پایان تصریح کرد : از تمامی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دعوت می‌کنیم با توجه به ظرفیت ها و فرصت های بسیار خوب حوزه معادن در سطح کشورمان، به این بخش نگاه جدی تری داشته باشند و در طرح های جدید مشارکت کنند.


 مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه