09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
عدم تغییر قیمت پایه فولاد، اعتراض تولیدکنندگان را برانگیخت 1398/10/04 08:12:41

عدم تغییر قیمت پایه فولاد، اعتراض تولیدکنندگان را برانگیخت


عدم تغییر قیمت پایه فولاد، اعتراض تولیدکنندگان را برانگیخت

بهادر احرامیان، عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت : با وجودیکه تمام هزینه های تولید فولاد افزایش یافته و با عدم تغییر قیمتها نمیتوان فعالیت تولیدی کرد، وزارت صنعت به کدام دلیل اقدامی برای تغییر قیمت پایه فولاد انجام نمیدهد.

این عضو انجمن به انتقاد از صحبت جدید سرقینی مبنی بر عدم تغییر قیمت پایه فولاد و سایر فلزات، پرداخت و اظهار داشت : با وجود تمام نامه نگاری ها با وزارت صنعت این تصمیم نامناسب اعمال شده است. چرا که هزینه‌های تولید فولاد بسیار بالا است و قیمت گذاری‌ها به هیچ عنوان جوابگوی هزینه ها نیست. البته ما مخالف کاهش قیمت‌ها نیستیم اما اگر کالایی کمتر از قیمت تمام خود به فروش رود به طور حتم تولیدکننده  و مصرف کنندگان را با ضرر روبه رو خواهد شد.

وی افزود : قیمت محصولات فولادی باید با محاسبه ارز نیمایی و قیمت جهانی تعیین شود تا در نهایت تولیدکننده امکان فعالیت و توسعه محصولات را داشته باشد. اما متأسفانه هنوز در این رابطه اقدام اجرایی صورت نگرفته است.

احرامیان با تاکید بر اینکه اگر قیمت پایه فولاد تغییری نکند، واحدهای تولیدی با ضررهای قابل توجه مواجه میشوند، گفت : امروز واحدهای تولیدی با وجود مشکلات صادراتی مجبور به کاهش ظرفیت هستند. با توجه به این اوضاع نمی‌دانیم براساس کدام استدلال وزارت صنعت اقدامی برای تغییر قیمت پایه فولاد انجام نداده و حتی بر ثبات قیمت های فعلی پافشاری هم دارد.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه