09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
آغاز اقدامات داوطلبانه شرکتهای فولادی در جهت تنظیم بازار 1399/03/10 19:45:06

آغاز اقدامات داوطلبانه شرکتهای فولادی در جهت تنظیم بازار


آغاز اقدامات داوطلبانه شرکتهای فولادی در جهت تنظیم بازار

شرکتت ذوب آهن اصفهان در نامه ای به شرکتهای کارگزاری اعلام کرد، نرخ پایه میلگرد تولیدی این شرکت را در عرضه های بورس دهم خرداد ماه از 6435 تومان به ازای هرکیلو به 6103 تومان کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش، ذوب آهن اصفهان در یک حرکت تازه حاضر شده بصورت داوطلبانه نرخ پایه عرضه 9900 تن میلگرد آجدار در عرضه امروز بورس کالا را کیلویی 420 تومان کم کند، در نتیجه  این کاهش داوطلبانه نرخ پایه توسط شرکت ذوب آهن اصفهان در راستای «تنظیم بازار مصرف، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، کسب رضایت مشتری و حمایت از حقوق مصرف‌کننده نهایی» صورت می‌گیرد.

فولادسازان پیش از این درخواست کنار گذاشتن قیمت‌گذاری دستوری در بازار فولاد را مطرح کرده بودند و اعلام کرده بودند که حاضرند به‌صورت داوطلبانه در جهت ایجاد ثبات در بازار فولاد اقدام کنند. حالا در عرضه‌های امروز 10 خرداد، شرکت ذوب آهن اصفهان به‌صورت داوطلبانه نرخ پایه میلگرد تولیدی خود را کاهش داد..

مجتمع فولاد خراسان نیز اعلام کرده است که در عرضه‌های دهم خرداد میلگرد تولیدی این شرکت در بورس کالا، قیمت پایه عرضه را به 6275 تومان به ازای هر کیلو کاهش می‌دهد. بورس کالا پیش از این قیمت پایه میلگرد تولیدی فولاد خراسان را 6533 تومان به ازای هر کیلو اعلام کرده بود.

مجتمع فولاد خراسان، «در راستای کاهش التهابات کاذب بازار و جلوگیری از افزایش بی‌رویه و غیرمنطقی قیمت آهن‌آلات»، نرخ پایه عرضه میلگرد تولیدی خود را به‌صورت داوطلبانه کاهش داده است.


   مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد. مقالات مشابه