09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
رکورد تاریخی بهای میلگرد 1399/04/17 22:17:36

رکورد تاریخی بهای میلگرد


رکورد تاریخی بهای میلگرد

قیمت محصولات فولادی به بالاترین سطح خود در تاریخ رسیده است، هرچند هنوز بهای هرکیلوگرم به 10 هزار تومان نرسیده اما قیمت فعلی کارخانه ها به وضوح هدف قیمتی میلگرد 10 هزار تومانی را نشانه گرفته که این رویکرد بسیار خطرناک است.

 این در شرایطی است که بازی بازارآهن با یک نرخ هدف‌گذاری شده دقیقا یک بازی دوگانه است و برخی از فعالان برجسته بازار وقتی هدف 10 هزار تومانی را می‌شنوند خود را برای فروش در نرخ‌هایی نزدیک به 9 هزار و 300 تا 9 هزار و 500 آماده می‌کنند. این بازی اولین‌بار نیست که رخ داده و آخرین‌بار هم نخواهد بود.

از طرف دیگر بازار فولاد همیشه به رکوردشکنی‌های قیمتی بدبین بوده و هر رکورد جدیدی استعداد تغییر فاز بازار را در پی‌داشته است. اثر دلار بر بازار فولاد هم مدت‌هاست که تجربه و اثبات شده و این‌بار هم اثر دوگانه آن را باید در نظر داشت و تغییر فاز بهای دلار مستقیما در بازار فولاد نیز اثرگذار خواهد شد.

بازار تیرآهن اما متفاوت است و شتاب رشد قیمت‌ها بیشتر شبیه به سرگیجه اعداد است تا اعلام نرخ و بهتر است تنها به مخابره نرخ در جدول قیمت‌ها بسنده کرد، شاید در آینده اوضاع بهبود یابد. در نهایت شاید بتوان به این نکته اشاره کرد که شتاب رشد قیمت‌های روزگذشته در بازار میلگرد اندکی تقلیل یافته است و آرامش اندکی را در بازار پدید آورد.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.مقالات مشابه