09123331400 hossein.faraji1400@gmail.com بازار آهن غرب تهران(شادآباد) - مجتمع نگین بهاران-طبقه اول- واحد 2
منو
ابطال 92 هزار تن معاملات شمش فولادی در بورس کالا 1399/04/18 21:17:38

ابطال 92 هزار تن معاملات شمش فولادی در بورس کالا


ابطال 92 هزار تن معاملات شمش فولادی در بورس کالا

امروز چهارشنبه 18 تیر، تالار محصولات صنعتی بورس کالا میزبان عرضه حدود 92 هزار تن شمش فولادی بود که تمام معاملات انجام شده توسط بورس کالا در اقدامی بسیار عجیب ابطال شد. با تداوم رویه ابطال معاملات شمش، نوردکاران در تأمین مواد اولیه خود با مشکل جدی مواجه خواهند شد و مصرف‌کنندگان احتمالاً باید منتظر التهاب هرچه بیشتر در بازار محصولات فولادی باشند.

هفته گذشته که بورس کالا بخش عظیمی از معاملات شمش فولادی را ابطال کرد و در یک هفته تنها 12 هزار و 618 تن از معاملات انجام‌شده، تأیید نهایی بورس کالا را به دست آورد، همانطور که در گزارشات پیشین قید شده بود، توسل به رویه ابطال معاملات می‌تواند تبعات بسیار بدی برای بازار فولاد و صنعت فولاد کشور داشته باشد. اکنون وضعیت بدتر نیز شده و این هفته، بورس کالا در حرکتی عجیب، تمام معاملات شمش فولادی را ابطال کرد.

ابطال معاملات باعث انباشت هرچه بیشتر تقاضا شده و در واقع، بازار فولاد به شدت تشنه شمش فولادی است و تأمین مواد اولیه برای واحدهای نورد فولاد به یک معضل اساسی تبدیل شده است.

تعیین سقف برای معاملات شمش فولادی در بورس کالا و در ادامه استفاده مستمر از ابزار ابطال معاملات، باعث التهاب شدید در بازار فولاد شده است. با هر ابطال معاملات، واحدهای نورد فولاد در تامین مواد اولیه خود با مشکل مواجه می‌شوند و این واحدها مجبور خواهند بود در سال جهش تولید، زیر ظرفیت اسمی خود کار کنند.

بازنده دیگر رویه ابطال معاملات، مصرف‌کنندگان نهایی یعنی عامه مردم خواهند بود. ابطال معاملات شمش به سرعت به جهش شدید قیمت محصولات فولادی منجر می‌شود و این امر در کنار نوسانات شدید قیمتی، به مصرف‌کنندگان آسیب خواهد زد و قدرت خرید آنان را کاهش خواهد داد.


مجموعه آهن 1400 تلفیقی از دانش، تخصص و با  تجربه ای  15 ساله آماده ارائه ی محصولات با کیفیت و خدمات مناسب به مشتریان عزیز می باشد.


 


مقالات مشابه